Державна агенція резерва України приймає участь в Прозорро.Продажі

Уряд має у своєму розпорядженні невикористані активи. Багато з них є боржниками, банкрутами та ліквідованими активами ліквідованих банків. Оскільки такі об’єкти можуть приносити гроші державі, вони повинні бути якимось чином продані, прозорі та мати максимальний захист від корупції та шахрайства.

Тож з 2016 року в Україні діятиме електронна аукціонна система Prozorro.Sales sale.ueex.com.ua.

Чому Prozorro.Sales — такий популярний метод.

У сучасній Україні наявність власного транспорту є суттєвою перевагою. Уряд має значну кількість конфіскованих транспортних засобів. Отже, завдяки онлайн-аукціонам можна забезпечити перевезення приватних осіб та організацій за розумною ціною, а державну скарбницю можна перезавантажити.

Весь процес торгів досить прозорий і добре захищений від тіньових шахрайств. Це було зроблено за допомогою дворівневої аукціонної системи. Система працює наступним чином:

Усі властивості аукціону включені в базу даних Prozorro.Sales, і, крім того, цей веб-сайт служить лише основою для процедури торгів. Вся система активується автоматично і знімає вплив будь-яких людських факторів. Наступним рівнем системи є торгова платформа. Кожен із них є офіційно визнаною платформою, яка має право співпрацювати з Prozorro. Ці платформи надають якісні послуги та служать платформою для учасників для реєстрації, підтримки та інформування клієнтів про нові лоти. Більше 50 сайтів посилаються на Prozorro.

Одним з таких веб-сайтів є Українська біржа sale.ueex.com.ua/filter/bankrupts-property. Це офіційна біржа, визнана Міністерством, і співпрацює з Prozorro.Sales з 2016 року. Сайт дуже популярний серед аукціоністів завдяки своїй надійності та значному досвіду. Досвідчені менеджери можуть допомогти та проконсультувати з будь-якого питання та пояснити тонкощі аукціону.

Як придбати на аукціоні Prozorro

Ринок має повний доступ до лотів, що відображаються на Prosoro. Для участі в будь-якому аукціоні учасникам потрібно лише зареєструватися та дотримуватися правил, викладених в аукціоні. Система опікується всіма іншими процесами.

Формат пропозиції на основі прикладу платформи є таким:

  • Реєстрація в системі автентифікації фізичної особи чи компанії. Тоді ви матимете доступ до свого особистого кабінету.
  • Ви можете отримувати повідомлення про нові лоти та переглядати існуючі лоти. На веб-сайті є всі необхідні інструменти пошуку. Якщо вас цікавить багато речей, вам слід ознайомитися з усіма правилами торгів, кроками зміни цін, сумою депозитів та типом аукціону.
  • Представляються документи, необхідні для участі, та вноситься застава, яка зазвичай становить 5-10% від ціни лота.
  • Прийміть навчання, коли робите пропозиції. Зазвичай вони проходять у три етапи і можуть коштувати мінімум, що слід зазначити в інструкціях з торгів.

Оскільки Prozorro продає не лише автомобілі, а й боржників, ліквідовані банки та податки на майно, онлайн-аукціони виявились надійним способом для бізнесу та приватних осіб знайти та придбати нерухомість. Це проста і прозора система торгів для держави та покупців, а також робить всю систему торгів та процес доступною для громадськості, роблячи всю систему більш надійною.